Velká cena Kapličák 9.3.2024

Velká cena mládeže libereckého kraje - Kapličák 9.3.2024

                       
 
V sobotu 9.března jsme dorazili v početné sestavě na poslední z turnaje velkých cen libereckého kraje, na tradiční turnaj pro mládež pořádaný klubem ŠK Kapličák. I letos se sešla velmi hojná účast – přes 140 hráčů. Turnaj se hrál rapidovým tempem 15+5 na 7 kol.
 
V kategoriích U8-U10 jsme měli spoustu nových i ostřílených hráčů. Nejlépe se dařilo Kryštofu Polákovi a Štěpánu Láskovi, oba však v klíčových hrách o medaile prohráli, proto s výsledky 5/7 zůstali těsně pod vrcholem. Pěkný výsledek 4,5 bodu se povedl Péťovi Jihlavcovi. Dále skončilo spoustu kluků se 4 body: Adam Musil, Jindřich Nesvadba (teprve na druhém turnaji v životě), Vojta Kynský, Míša Dorchynets, Tonda Kratochvíl, Šimon Bým a Dan Valtr. Tonda Kratochvíl je ještě prvňák, proto v kategorii do 8 let obsadil krásné třetí místo, což ho (a rozhodně nejen jeho) velmi potěšilo, gratulujeme!
I další hráči hráli slušně: Pepa Štefan, Michal Cihlář a Jáchym Polišenský 3,5 bodu, Matyáš Dolanský, Ben i Jonáš Cidlinští a Jirka Ištvánek všichni 3 body. Mladíci Daneček Gerlich, Bastian Ráliš a Lhoták Hanuš mohou být spokojeni s 2,5 body. Zkušenosti sbírali i další – Sebastian Svoboda, Keny, Adam Stehlík, Denis Housa a Eda Dvořák.
Kategorie do 12 a 14 let hrály dohromady a i zde jsme měli velké zastoupení. Po třetím kole bohužel odstoupil ze zdravotních důvodů náš velký talent Jindra Škréta. Před posledním kolem měl Matouš Báča i Lucka Tománková 5 bodů. Oba bohužel v poslední hře těsně prohráli a tak přišli o medailové umístění. Lucka byla vyhlášená jako druhá nejlepší dívka do 14 let! Pět bodů získali také ještě Tonda Marek, Dima Bondarenko a Felix Volf. Dima si tímto výsledkem vybojoval krásné druhé místo v kategorii do 12 let, velká gratulace! Vynikající začátek 4/4 měl Andík Márovec, následné boje ho však vyčerpaly, proto už poslední 3 kola prohrál, i tak mu výsledek stačil na třetí pozici v kategorii do 12 let, gratulace! Stejný bodový zisk získali taktéž ročníky 2013 Fabián Ráliš a Valentýn Lhoták, velmi pěkné výsledky!
Fin Stringer měl povedený začátek s výsledkem 3,5/5. V předposledním kole v důležité partii měl figuru více a lepší čas, bohužel partii psychicky nezvládl a prohrál, což se pak podepsalo i prohrou v posledním kole. Fin má velký potenciál, jen ještě potřebuje získat větší praxi. 3,5 bodu získal též Míša Král když prohrál pouze se staršími a velmi dobrými hráči. Míša hraje pěkně, jen občas se potřebuje více koncentrovat, aby se vyhnul zbytečným chybám.
Dále 3 body získala jak Simča Slámová, tak Vojta Horáček. Nováčci Vojta Pospíšil a Tonda Uchytil “urvali” po dvou bodech.
Dva zástupce jsme měli i v kategorii U 16. Ondra Svoboda vydřel 4/7 což mu nakonec těsně stačilo na krásnou třetí pozici do 16 let a bronzovou medaili, gratulace! Dan Hejduk po slabším začátku nakonec slušné 3/7.
V kategorii Elite jsme měli také dva zástupce. Anetě Táborské se nepodařilo něco získat, proto se o úspěch pokoušel Jáchym Werich. Ten po dvou porážkách s libereckými mladíky Bělaškou a Mauderem musel zabrat, díky výhrám v ostatních partiích nakonec vybojoval s 5/7 krásnou druhou pozici, gratulace!
Nakonec jsme vybojovali 3 stříbrné a 3 bronzové medaile, což není vůbec špatné. K úplné radosti by se nám líbila alespoň jedna zlatá, ale nemůžeme chtít vše. Organizátorům děkujeme za výborně zvládnutou akci, všem za účast. Dětem se turnaj líbil zahrály si spoustu skvělých partií a získali nejen drobnou cenu, ale hlavně cenné zkušenosti do dalších bojů. Budeme se brzy těšit na dalších akcích!