Velká cena v Turnově

Turnaj Velké ceny pro mládež v Turnově

V sobotu 17. února se konal další turnaj ze série velkých cen, tentokrát přímo u nás v Turnově. K našemu údivu přijelo nakonec celkem kolem 130 mládežníků, což jednoznačně vytvořilo rekord v počtu dětí na turnaji v našem městě.

Hráči byli rozděleni do 4 herních skupin, vždy se hrálo na 7 kol tempem 15+5. V nejmladší herní skupině hráli hráči do 8 a 10 let dohromady. Celkem se zúčastnilo 51 hráčů v těchto kategoriích. Boj o medaile byl dramatický do posledních kol, nakonec muselo rozhodovat také pomocné hodnocení. To měl nejlepší Štěpán Láska z našeho klubu, proto získal zlatou medaili s krásným výsledkem 6/7! Bohužel kluci Kryštof Polák a Vincent Chuchlík ze zdravotních důvodů odstoupili z turnaje. S dalších hráčů se dařilo Danu Valtrovi (5/7), Ondrovi Korcovi (4,5/7). 4 body získali Adam Musil, Míla Cupák, Míša Dorchynets, Heinl Štěpán a Daneček Gerlich. Po výborném startu 3/3 zastavili zkušenější hráči rozjetého Péťu Jihlavce, proto nakonec “jen” 3,5/7, stejný bodový zisk měl i Jirka Ištvánek. I další hráči podali slušné výkony, často na svém vůbec prvním turnaji a s 3, nebo 2,5 body mohou být spokojeni.

Největší účast byla v kategoriích U 12 a U14 (hráli dohromady). Zde se nám dařilo v kategorii U 12, kde krásnou druhou příčku obsadil Jindra Škréta (5/7), když se mu dokonce podařilo porazit vítězného Tsansalu. A na výborný výkon z minulého turnaje navázal Fin Stringer, když závěrečnou remízou s Tondou Markem získal pěkných 4,5 bodu, což mu nakonec zajistilo bronzovou pozici. Pěkných výsledků dosáhli i další, Andík Márovec 4,5 b, Michal Král i Jonáš Roubíček 4 b. Po 3 bodech získali Petr Kracík, Vojta Horáček, Simča Slámová a Andrij Zusyk (Vojta s Andrijem byli na prvním velkém turnaji jednotlivců), příliš se nedařilo Dimovi Bondarenkovi – 2b.
V kategorii U 14 jsme měli několik slušných výsledků, medaile nám bohužel těsně unikla. Nejlépe skončila Lucka Tománková 5b, která podala velice dobrý výkon, když při dvou remízách prohrála pouze s prvním Tsansalou. Závěr se povedl Matouši Báčovi, takže nakonec krásných 5/7. Moc se nedařilo Felixi Volfovi (4,5), naopak Tonda Marek může být s 4,5 body poměrně spokojen. Závěr nevyšel Filipovi Schovancovi 3/7.
V kategorii do 16 let nebylo příliš mnoho účástníků, slušný výkon podal Dan Hejduk 3/7, což mu nakonec stačilo na bronzovou medaili.
V kategorii Elite bylo nakonec 8 účastníků, proto se hrál uzavřený turnaj každý s každým. Zde jsem měli dvě želízka v ohni. Tonda Sochor se nakonec ukázal ve skvělé formě, ikdyž prohrál 2 partie, v ostatních však nedal soupeřům “čuchnout”, proto nakonec těsně skončil na vynikajícím prvním místě s 5 body! Jáchymovi Werichovi se i přes pěknou výhru nad Tondou nedařilo a nakonec “jen” 3/7.
Rekordní účast byla docela složitá na organizaci, přesto jsme však vše zvládli poměrně dobře. Děti si turnaj užily a zase získaly další zkušenosti na nadcházející boje. Budeme se těšit na další akci, nejspíš 9. března na VC Kapličák!