Postupujeme na MČR mladších žáků družstev!

Postupujeme na republikové kolo do Harrachova!

Arnultovice 27.4., krajský přebor družstev mladších žáků libereckého kraje.
V sobotu 27. dubna jsme s očekáváním dorazili do Nového Boru na krajské kolo přeboru družstev mladších žáků. Za náš klub jsme sestavili celkem 4 družstva, celkem se turnaje zúčastnilo 11 družstev. Hlavním cílem našeho “A” týmu bylo vítězství v turnaji, zároveň byl turnaj i dobrou zkušeností pro další hráče. Bohužel naše hlavní opora, Tonda Sochor, onemocněl, i tak jsme se vztyčenou hlavou věřili, že máme šanci v turnaji zvítězit. Česká Lípa měla ambici stejnou, navíc na druhou šachovnici si přivedly posilu z Kralup. Když viděli, že jsme bez Tondy, nedávali nám šance na úspěch.
Hrálo se na 7 kol, 15+5, vždy 6 hráčů proti 6.
 

Áčko zahájilo jistými výhrami 6:0 v prvních dvou kolech. Mírné komplikace však nastaly již v zápase s Novým Borem. Brzy prohrál Míla Cupák, naštěstí stav brzy srovnala Simča Slámová. Michal Král přehlédl kombinaci soupeře a následně brzy prohrál, což stavělo náš celkem do těžké pozice. Naštěstí všichni ostatní nakonec vyhráli, proto jsme se mohli radovat z výhry 4:2.
 
Klíčové utkání pro vývoj turnaje nastalo ve čtvrtém kole v zápase s Českou Lípou. Po téměř infarktovém zahájení, když se děly některé zvraty nakonec jako první prohrála Simča, když přehlédla matový útok do jejího rošádového postavení. Jako další vyhrál v šílené partií Míla, když mu nejdříve soupeř vybral velkou část figur, Míla ho však nakonec nachytal a dostal se do matového protiútoku. Následně jsme se dostali do vedení, když vyhrál také na čtvrté šachovnici Štěpán Láska. Pěknou partii sehrál na třetí Míša, když po zisku figury už soupeřce nedal šanci. Vedli jsme 3:1, potřebovali jsme alespoň remízu. Andík na dvojce urputně bojoval, v další fázi však ztratil figuru i partii, naše naděje se proto upínali na první šachovnici, kde bojoval Jindra Škréta s Yegorem Frantsevem. Jindrovi skvěle vyšla příprava a získal dva pěšce navíc. Následné uplatňování převahy bylo z jeho strany perfektní, dobře hospodařil s časem a pozici už dotáhl do vítězného konce, klobouk dolů! Díky tomu jsme zápas vyhráli 4:2!
Hned další kolo nás čekal tým Bižuterie Jablonec. Velmi brzy vyhrál Míla, na dalších stolech probíhaly tvrdé boje. Aktivní pozici využil Štěpán a svou soupeřku porazil. Další zvraty přišly na první a druhé šachovnici, když hráči soupeřů po hrubých chybách museli své hry vzdát. Zápas kontrolovala Simča, když soupeřka přehlédla její možnosti a musela také složit zbraně. Za stavu 5:0 se hrála vyrovnaná partie Koten-Král. Míša měl ke konci šanci na výhru, nakonec však hra doplula do remízového přístavu. 5,5:0,5
Poslední dvě kola byla na jednu bránu a naši borci je s minimálními komplikacemi zvládli a vyhráli obě utkání 6:0, což zajistilo samostatné první místo a postup na republikové kolo!
Solidně hrála i další družstva, B tým skončil pátý. Fin měl 3,5/7 když prohrál pouze s těmi nejlepšími. Petr 4/7, což je dobrý výsledek, když vyhrál, družstvo zvítězilo. Vůbec se nedařilo Valentýnovi 1/7. Jindra Drobník nejezdí příliš na turnaje, 3/7 je jeho normální výsledek. Míša Dorchynets uhrál slušné 3,5/7 a dobrý výsledek měla i Diana Dorchynets – 4/7.
Céčko bojovalo pěkně, tým držel na první šachovnici slušným výkonem 3,5/6 Jonáš Roubíček, prohrál pouze se silnými soupeři. Příliš se nedařilo Kryštofovi Polákovi, 2/6. Naopak se neskutečně dobře dařilo Adamovi Musilovi, když vyhrál úplně všechny partie 6/6! Ondra Novosad měl 2/6, což asi odpovídá jeho herní síle. Mladý talent Ondra Nožička měl 3/6, což na to, že je to jeho 2. turnaj je velice slušný výkon. Eliška Svítková 2/6, hraje sympaticky, samozřejmě ještě bude potřebovat nabrat zkušenosti. Celkově “C” tým skončil 6.
Těžkou úlohu mělo Déčko, když hrálo pouze v 5 hračích. Dima vyhrál 2/6, podobně na druhé Andrej i na třetí Jirka Ištvánek. Poměrně těžké soupeře měl Daneček Gerlich, nakonec 1/6. Dařilo se Tondovi Kratochvílovi, když vyhrál 3/6 a v posledním kole porazil dokonce soupeře z České Lípy A. Déčko tak splnilo misi nebýt poslední a obsadilo 9. místo.
Turnaj byl napínavý a zajímavý, soutěže družstev vždy dávají něco navíc. Byl zde cítit týmový duch když se naši hráči vzájemně podporovali. Postup áčka je velkým úspěchem, tým fungoval velice dobře. I ostatní týmy nezklamaly, proto doufáme, že se všem hráčům bude dařit i nadále a budou mít radost z hraní královské hry!

Napsat komentář