Postupujeme do první ligy mládeže!

V sobotu 23.3. se ve Varnsdorfu odehrál druhý sraz krajského přeboru mládeže a krajské soutěži mládeže. Náš hlavní cíl byl jasný – vyhrát krajský přebor a tím si zajistit postup do první ligy mládeže.
Krajský přebor mládeže se hrál tempem 45+30, hrála se zbývající dvě kola. Náš tým v této soutěži vedl, avšak s velmi těsným náskokem půl bodu na skóre před druhou Českou Lípou. V prvním kole jsme hráli s týmem Frýdlantu, protože soupeři hráli pouze v pěti hráčích, hned ze začátku jsme vedli 1:0. Brzy přišly další výhry Jindry Škréty, Matouše Báči a i Felixe Volfa. Těžkou bitvu měla Lucka Tománková, bez kvality stála úplně na prohru, díky hrubé chybě soupeře však partii otočila a zvýšila už na 5:0. Tonda Sochor stál dobře, bohužel si nechal na dohrání partie příliš málo času a proto pak zahrál chybu, která ho stála partii 5:1. Celkově velmi dobrý výkon, Česká Lípa ve svém zápase vyhrála 4,5:1,5, proto se náš náskok ve skóre zvýšil na 1 bod.
V druhém kole nás čekal těžký souboj s Jabloncem, soupeřům chyběl první hráč, což docela silně převážilo síly na naši stranu, přesto to nebyl snadný zápas. První vyhrála v důležité partii Lucka Tománková, když soupeř přehlédl pěknou taktiku, po čemž ztratil figuru, následně i druhou a musel se vzdát. 1:0 Brzy na to vyhrál také Jindra Škréta, soupeřka se však vzdala určitě předčasně, protože mohla přejít do jen mírně horší koncovky, nejspíš něco přehlédla. 2:0 V komplikované pozici měl nakonec lepší cit i Matouš Báča a podařilo se mu přejít do jasně vyhrané věžovky, kterou bez problémů dotáhl. 3:0 Hned v zápětí vyhrál i Tonda Marek, když po nepodařeném zahájení, kdy nechal soupeři čistou věž (!) začal makat a nejprve soupeř nechal figuru a následně špatně přešel do pěšcovky, která je za Tondu už asi vyhraná a náš hráč si už věděl rady. 4:0
V ten moment už bylo téměř jisté, že Česká Lípa vyhraje 5:1, proto nám na jistotu prvního místa stačilo z posledních dvou her půl bodu. Tonda Sochor po agresivním nástupu v zahájení nenašel dynamické zesílení pozice a začal se dostávat do problémů na šachovnici i na hodinách. Následně přišel o pěšce a po dalších tazích bohužel překročil čas. 4:1 Naše naděje se proto upnuly k druhé šachovnici, kde Felix Volf hrál koncovku bez pěšce, soupeř se však začal dostávat do časovky. Nejprve soupeř nezahrál vyhrávající postup v pěšcové koncovce, čímž se stala pozice remízová a po další hrubce se dostal náš hráč do vyhrané pozice, kterou už nepustil! 5:1 I díky této partii jsme proto zvítězili v celém turnaji, kromě poháru a medailí jsme získali právo postupu do první ligy mládeže!
V krajské soutěži jsme nasadili tři družstva. Výborně se dařilo hlavně “céčku”, Andík Márovec měl vynikající výsledek 4,5/5 na první, Fin Stringer 3/5 na druhé hrál pěkně (jeho první vážný turnaj), dařilo se i Štěpánu Láskovi na trojce (4/5), Kryštof Polák hrál nakonec jen tři hry a všechny vyhrál (3/3) a dvakrát vyhrál kontumačně. Céčko vyhrálo všechny zápasy a tak zvítězilo v celé soutěži s velkým náskokem!
Třetí místo obsadilo naše déčko, když i ve třech se jim nakonec povedl velmi dobrý výsledek. Filip Schovanec 1,5 bodu na první, Dima Bondarenko 5/5 a Petr Kracík 4/5, což celkem dávalo bronzovou medaili, gratulujeme!
Béčko bylo nakonec těsně čtvrté, když v posledním kole prohrálo právě s déčkem. Příliš se nedařilo Danu Hejdukovi ani Míšovi Královi, hrubými chyby se připravili o nejméňe jeden bod. Fabian Ráliš byl novým posílením, nakonec 2,5/5, na to že hrál první vážný turnaj to je slušný výsledek. Valentýn Lhoták nakonec 3/4 a jedna kontumační výhra, prohrál jen se Štěpánem Láskou, v ostatních partiích využil chyb soupeřů, proto dobrý výsledek.
Celkově tedy velmi vydařený turnaj, děkujeme všem za účast a přejeme klidné Velikonoce!