Vícero postupujících na MČR v rapidu mládeže!

Vícero postupujících na MČR v rapidu mládeže!

V sobotu 18.5. jsme se zúčastnili turnaje mládeže v České Lípě. Z turnaje se dalo postoupit na MČR v rapidu (odehraje se v Harrachově 14. a 15. září). Celkem se turnaje zúčastnilo z našeho klubu 15 hráčů.
V kategorii U10 jsme měli 6 svěřenců. Nejvíce se dařilo dle očekávání Štěpánu Láskovi, v klíčových partiích však hrál trochu “laxně”, nakonec docela se štěstím obsadil třetí příčku a díky tomu těsný postup na republikové kolo. Slušný výkon předvedl Adam Musil, 4/7. Dařilo se i Danečku Gerlichovi, 3,5 bodu. Ondra Nožička sbírá zkušenosti, 2,5 není špatný výsledek. Po dvou bodech získali Míša Dorchynets a Pepa Štefan. Míšovi se dnes nedařilo, u Pepy jsou 2 body asi adekvátní.
V kategorii U12 jsme nasadili 4 hráče. Opět se nejvíce dařilo dle očekávání Andíkovi Márovcovi, 5/7 nakonec poměrně v pohodě stačilo na postupové druhé místo. Velmi dobře zahrál Vojta Horáček, krásné 4 body mu pomohli v chlapcích k bronzové medaili! Pěkně hrál také Andrii Zusyk, 3,5 body je nejlepší výsledek, jaký na turnaji uhrál! Příliš se nedařilo Ondru Novosadovi, 2/7.
Velmi silní hráči hráli v kategorii U14. Nastoupil zde i Tonda Sochor, který hrál velice pěkně a podlehl pouze prvnímu Václavu Bělaškovi, proto 6/7 a druhé místo. Udatně se pral také Felix Volf, prohrál pouze s prvními dvěma, proto 4/7 a celkově páté místo. Pěkný výkon podávala také Lucka Tománková, po dvou prohrách v posledních kolech nakonec “jen” 3/7, což v dívkách stačilo na druhé postupové místo! S dobrou formou se nepotkal Matouš Báča, 2/7.
A v nejstarší kategorii bojoval Ondra Svoboda, bohužel špatná rozhodnutí v kritických fázích partií ho stálo několik možných bodů, proto bohužel “pouze” 1,5 bodu.
Organizace turnaje byla v pořádku, v turnaji jsme vybojovali několik postupů na MČR v rapidu, navíc pro spoustu hráčů to byla i rozehra na MČR družstev v Zaječích. Někomu se dařilo více, někomu méně, turnaj byl kvalitní, proto si přejme, aby šachy dělaly radost dětem, rodičům a trenérům i nadále. Příští týden budeme bojovat v Zaječích a za 2 týdny jedeme do Kunratic na krajský přebor ve vážných partiích.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
441955044_896681182261504_4045115468785929822_n

Napsat komentář