Jindra Škréta krajským přeborníkem!

Jindra Škréta krajským přeborníkem!

Dnes se dohrála zbývající 3 kola v Kunraticích na krajském přeboru mládeže libereckého kraje v praktickém šachu, hrálo se 7 kol, tempem 45+30 v kategoriích HD10, HD12, HD14 a HD16.
Za náš klub jsme obsadili 9 hráčů. V nejmladší kategorii do 10 let se odvážně zúčastnil Míša Dorchynets a ze 4 kol jednou vyhrál. Vzhledem k menší účasti tak získává právo postupu na M Čech!
V kategorii H12 jsme měli dokonce 5 hráčů. Suverénním vítězem se stal Jindra Škréta s perfektním výsledkem 7 ze 7 a proto dostal pohár za krajského přeborníka do 12 let a samozřejmě postupuje na M Čech! Velká gratulace, Jindra se hodně zlepšil, šachům už dost rozumí a má velký potenciál! Dařilo se i dalším, Andík Márovec prohrál pouze s prvními dvěma, proto zaslouženě bere s 5 body bronzové umístění a také právo postupu na M Čech. Těsně pod postupovými příčkami skončil Jonáš Roubíček i Štěpán Láska. Oba měli 4/7, Jonáš hrál rozvážněji, Štěpán ještě potřebuje zpomalit a ponořit se do pozic více do hloubky. Pěkný start měl Dima Bondarenko, závěr s těžkými soupeři v neděli se mu tolik nepovedl, přesto 3 body nejsou špatné a hlavně nabral další zkušenosti.
V kategorii H14 bojoval Michal Král, slabší soupeře porážel, se silnějšími už to tolik nešlo, přesto 4 body nejsou vůbec špatné, Michal také potřebuje zpomalit a více si kontrolovat hrozby soupeře, ale jinak dokáže zahrát pěkné partie.
V H16 hrál jak Matouš Báča, tak i Tonda Sochor. Matouš srdnatě bojoval a nakonec se mu podařilo získat 2,5 bodu. Náročné partie měl často i Tonda Sochor prohrál pouze s libereckými Holešem a Bělaškou, ostatní soupeře pěkně porážel. 5 bodů mu stačilo na krásnou druhou příčku s o 2 nebo o 3 roky staršími soupeři, gratulujeme!
Turnaj byl dobře zorganizovaný a k vidění byly kvalitní partie, z akcí mládeže už nám zbývá pouze MČR družstev mladších žáků v Harrachově za 2 týdny.

Napsat komentář